«Виготовлення оберегів»

1 грудня у перший день зими керівник  гуртка «Майстриня» Висовень Лідія Олексіївна Будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді міста Переяслава-Хмельницького провела відкрите  заняття «Виготовлення  оберегів». Діти  робили обереги у формі підкови власними руками. Чому саме обереги? Тому що наші давні предки обожнювали природу і вірили в існування добрих і злих сил у ній. Намагаючись захиститися від зла, люди створили для себе цілу систему оберегів.

Що це таке? Берегиня, обереги – це давні добрі символи. З їхньою допомогою народ зберіг свою родовідну пам'ять, історію, культуру. Людський світ має потужну добру силу – вогонь у печі, який іде від сонця. Щоб зло не проникло в людський світ, над вхідними дверима вирізали символи – обереги: кола, квіти, хрести та інші.

Один із найбільш відомих талісманів на удачу – це підкова. Знайти на дорозі підкову непросто, така знахідка символізує велику удачу і гроші. Дана прикмета йде з тих часів, коли кінь був найбільшою господарською цінністю.
Згідно з повір’ям, нечиста сила завжди ходить колами і, дійшовши до одного кінця підкови, змушена розвернутися і піти назад.

Всі вони мають символічне значення як ось, наприклад:

  • Горох, гречка символізують гарний урожай, добробут
  • Горіх- міцне здоров’я
  • ягоди шипшини – символ міцного здоров'я
  • лавровий лист - слава і успіх;
  • злаки і бобові-символ достатку, ситості і фізичної сили;
  • мак - виконання бажань;
  • монети – удача, успіх у справах;
  • насіння, соняшник - сімейне щастя, гостинність

На оберегу обов’язково повинні бути присутні кукурудза, квасоля, що символізує багатство і достаток у домі.

Дзвін є також оберегом як талісман він означає жіноче начало і одночасно небесне склепіння. Як талісман здатний відвести і навіть знищити зло. У більшості традицій він символізує хід часу, а його звук – молитву, весілля і перемогу.

Кервник гуртка ознайомила дітей з правилами виготовлення оберегів:

Правило перше. Обереги не можуть бути виготовлені для себе.

Правило друге. Ніхто не може змусити кого-небудь виготовити для себе оберіг або переконати зробити це. Обереги виготовляються тільки з доброї волі і від чистої душі

Правило третє. Найсильніші обереги - ті, які виготовлені, зроблені для вас вашими кревними родичами: батьком, матір'ю, братом, дітьми. Подружні зв'язки за традицією не вважаються кровною спорідненістю, але, якщо подружжя гармонійне і щасливе, взаємно створені обереги теж мають велику силу.

Правило четверте. Потрібно дуже ретельно ставитися до вибору матеріалів для оберегів, адже часто матеріал (камінь. дерево), який хороший для вас, зовсім не підходить для того, кому ви цей оберіг створюєте.

Правило п'яте. У процесі створення оберега ви повинні постійно думати про ту людину, для якої ви його робите, тримати перед уявним поглядом його образ, відчувати його енергетику, настрій , характер, потреби.

2011. Custom text here
Joomla 1.7 templates free by Joomla Template Maker