«СТОП – кібергрумінг!»

5 лютого на підтримку Всеукраїнської акції #STOP_SEXтинг до Дня безпечного Інтернету в гуртку Міська рада дітей Переяслава – молодший склад (МРДП –МС), керівник Ірина Омельяненко, відбулося заняття-тренінг «СТОП – кібергрумінг!»

За словами Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби щороку в Україні зростає кількість злочинів сексуального характеру щодо дітей в онлайн-просторі — онлайн-грумінг та вимагання. Налагоджуючи довірливі стосунки з дитиною та використовуючи фейкові акаунти в соціальних мережах, злочинці вимагають у дитини інтимні фотографії та шантажують її, погрожуючи розіслати фото знайомим, вимагають більш інтимні матеріали, гроші чи приватні інтимні зустрічі. Окрема проблема – секстинг – надсилання підлітками своїх інтимних фото одне одному, що може призвести до небажаного поширення таких матеріалів і  кібербулінгу та кібегрумінгу».

Тому метою заняття було захистити дітей від ризиків секстингу, сформувати правила безпечної поведінки в інтернеті.  Розпочалася зустріч молодших лідерів із гри «Асоціація», під час якої підбиралися асоціації до слова «Інтернет». Серед асоціацій такі невід`ємні від сучасної людини речі, як  пошук інформації та новин на Інтернет-сторінках, спілкування в соціальних мережах та  чатах,створення своїх блогів, обмін музикою та фільмами, обговорення проблеми на форумах, використання веб-камери, skype,  онлайнові ігри. Але зустрічалися  і слова «загроза», «небезпека» , «булінг» і навіть «смерть».

Тому наступним етапом заняття став суд над Інтернетом.   Сторона звинувачення вимагала визнати Інтернет винним через віруси, наявність недостовірної інформації, спаму, фармінгу, фітингу, кібербулінгу, кібергрумінгу. Як доказ злочинів, присутні переглянули відеоролик про один із випадків кібергрумінгу.  Присутні проаналізували ознаки кібергрумінгу, визначили шляхи його попередження та розробили рекомендації для тих, хто став жертвою необачної поведінки в інтернеті.

Ігри,  інтерактивні завдання та вправи: «Квітка», «Кубик», «Хто написав листа», «Ми схожі», «Баскетболіст» допомагали дітям зробити висновок: «Соціальні мережі містять як корисну так і небезпечну інформацію, а що отримаю я,  залежить від мого розумного вибору!»  та підтвердили "правило білборду" – можна відправляти/публікувати тільки те, що буде не соромно побачити на білборді поруч зі входом у школу.

Сьогодні ми не можемо сховати дітей під ковпаком та ізолювати від шкідливої інформації. Однак ми маємо говорити із ними, розповідати про складні теми, будувати довіру, щоб зробити небезпечні ризики мінімальними.

2011. Custom text here
Joomla 1.7 templates free by Joomla Template Maker