День захисника України - свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас із Днем Українського козацтва. Для відзначення свята, вшанування мужності й героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу та сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в освітньому середовищі Переяславського будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді в гуртках та студіях відбулися різноманітні інтерактивні заходи: презентаційні меседжі, відеоекскурси, бесіди, козацькі розваги, вікторини, виготовлення сувенірів та листівок для воїнів.

Виставка оберегів  «Від роду і до роду збережемо традиції народу»  презентувала переяславцям та гостям святкування Дня міста різноманітні українські  обереги, виготовленими гуртківцями Переяславського будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді.  Ляльки-мотанки та вишиті рушники, ікони, виконані різними матеріалами та  техніками, витинанки, писанки, нашийні жіночі прикраси-талісмани та віночки, різноманітні обереги із паперу, соломи, квітів, ниток, дерева вражали оригінальністю, красою та майстерністю. Створювали обереги вихованці гуртків «Крій та шиття» (керівник Людмила Щава), «Сувенір» (керівник Світлана Кондратенко), «Дизайн композицій» (керівник Тетяна Буторіна), «Магія бісеру» (керівник Ольга Гайдучик), екологічного гуртка «Кактусенята» (керівник Олена Дзюбенко), «Паперопластика» (керівник Ніна Товкун),  студії образотворчого мистецтва ART DAY (керівник Марія Маркович). Народна етнічна спадщина — безцінний скарб кожного народу. Вихованці Переяславського БХТДЮМ цінують і примножують народний скарб!

Ще одна мистецька подія, присвячена 30-річчю Незалежності Украни, відбулася у Переяславському будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді - виставка-презентація робіт Ганни Самутіної. Серед низки видатних особистостей, пов’язаних  із Переяславщиною, є самобутня, надзвичайно талановита художниця – Ганна Самутіна (1929–2009). В лекційній залі БХТДЮМ чекають на глядачів близько 90 творчих робіт відомої землячки, які подарувала нашому будинку творчості сестра Заслуженої художниці України Софія Болсуновська-Самутіна. Тетяна Буторіна, керівник гурка «Дизайн композицій», котра була особисто знайома із Ганною Іванівною та і донині спілкується та консультується із пані Софією, провела глядачів – педагогів інклюзивного навчання усіх громад Переяславщини, учасників тематичних курсів.  Самобутні сюжети, яскраві барви, незвичайні, з неперевершеним смаком і точністю підібрані матеріали, оригінальне світосприйняття, майстерно передані у кожній роботі, викликали подив і захоплення присутніх. А ще – гордість за талановиту землячку, яка засобами мистецтва прославляла рідну землю, адже завдяки цьому ім’я Ганни Самутіної у 2018 році внесено до Списку «100 видатних митців України».

В Переяславському будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді розпочала роботу фотосушка «Творча дитина – квітуча Україна», присвячена 30-річчю Незалежності України. Яскраві світлини презентують глядачам цікаве, динамічне та різноманітне життя вихованців БХТДЮМ, найпопулярнішого осередку творчого життя дошкільнят, учнів та молоді Переяславської громади. Роблячи перші кроки в гуртку, багато вихованців залишаються тут на довгі роки, поринаючи у багатогранну діяльність. Але не тільки гуртковою роботою охоплені гуртківці нашого закладу, вони демонструють свою творчість та здобутки на міських урочистостях, обласних, Всеукраїнських та міжнародних фестивалях та конкурсах, самі ініціюють та реалізують соціальні та творчі проєкти, прославляючи рідне місто та Україну.

Відкриттям виставки робіт декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва  «Україно, ми тебе заквітчали любов`ю!» Переяславський будинок художньої творчості дітей, юнацтва та молоді розпочав цикл заходів до 30-річчя Незалежності України.  У яскравих барвах колоритних виробів вихованці БХТДЮМ втілили свої знання про історію України, про народні традиції та українське мистецтво. З набуттям незалежності України інтерес до національної творчості багаторазово зріс, тому в освітній програмі гуртків декоративно-ужиткового та образотворчого напрямів важливою складовою є народознавча тематика. Разом із своїми педагогами гуртківці відроджують українські традиції, які потім стають невід’ємною частиною нашого життя. Серед експонатів ви побачите інтер`єрні та сувенірні ляльки-мотанки та традиційні скриньки із тканини, стилізовані віночки, гердани та намисто, ікони та ткані панно, картини-мозаїки та колажі,  персонажі українських казок із соломи, паперові фантазії, розписаний посуд та багато квітів, виготовлених із різноманітних матеріалів та різними техніками. На виставці представлені роботи гуртків «Крій та шиття» (керівник Людмила Щава), «Ми малюємо світ» (керівник Тетяна Трухан), «Дизайн композицій» (керівник Тетяна Буторіна), «Сувенір» (керівник Світлана Кондратенко),  «Паперопластика» (керівник Ніна Товкун), студії образотворчого мистецтва «ART DAY» (керівник Марія Маркович).

2011. Custom text here
Joomla 1.7 templates free by Joomla Template Maker