Виготовлення бісерних дерев і квітів (майстер-клас)

Люди в усі часи цінували красу світу, що їх оточує. Недарма існує фраза «Краса врятує світ». Краса душі, краса думок, краса рукотворних виробів. Радість, породжена від споглядання краси, дає сили, натхнення, задоволення. У японців в глибоку давнину виникло слово «дзиго», котрому в нашій мові немає прямої відповідності. Українською це ціла фраза: «задоволення, що викликає краса».

Сьогодні я пропоную вам створити красиві речі власними руками, а потім навчити цьому своїх вихованців. Мініатюрні бісерні дерева і квітучі гілочки наповнять ваш дім нев`янучою красою, можуть стати гарним сувеніром, подарунком для друзів.
Гілочки дерева, квітучі гілки бузку, мімози, жасмину, черемхи, горобини та інші можна отримати методом дротової закрутки. Метод простий, доступний навіть дошкільнятам, але дозволяє отримати велику різноманітність виробів. Він гарний і тим, дозволяє використати некондиційний бісер.
Для роботи нам потрібні такі матеріали та інструменти:

Дріт – діаметр від 0,28 до 0,4 мм. – для гілочок і квітів, 2,0 і товщий для формування стовбура.
Бісер – любих кольорів і відтінків, залежно від задуму.
Гіпс – звичайний формовочний або будівельний. Продається в будівельних магазинах.
Вазони – колір і форма на ваш смак. Єдина умова, щоб розмір вазона не був занадто великим або маленьким порівняно з висотою дерева. Якщо вазон великий, він буде наочно подавляти деревце. В маленькому вазоні дерево виявиться нестійким і під важкістю крони впаде.
Аксесуари – різноманітні камінці, мох, монетки, пластмасові листочки, квіточки, сердечки і т. д. Взагалі все те, що допоможе прикрасити дерево чи створити цікаву композицію.
Інструменти – ножиці, бокорізи, скотч, ізоляційна стрічка, пензлик, клей ПВА, барвник для фарби(коричневий, жовтий, зелений – залежно від кольору стовбура), лак.
На відрізок дроту 30-40 см. набираємо 5-7 бісерин зеленого кольору, складаємо дріт навпіл, пальцями лівої руки щільно притискаємо бісерини, правою починаємо рівномірно закручувати обидва кінці дроту на довжину ніжки. Потім на один із кінців дроту набирають ще 5-7 бісерин і точно так же зворотним ходом закручують ніжку, дійшовши до стобура, роблять ще 2-3 оберти. Знову набирають на один із кінців дроту бісер і закручують спочатку ніжку, а потім центральну гілку до розміщення наступної бокової ніжки листочка і так далі.
Щоб отримати квітучі гілки, набираємо 5-7 бісерин кольору квітки. Для мімози можна набрати велику жовту бісерину, для фруктових дерев чергувати зелені бісерні листочки з намистинами круглої чи грушовидної форми. Можна використати готові пластмасові квіточки для квітучого дерева, монетки для грошового.
Для отримання щільних грон, наприклад мімози, черемхи, недостатньо працювати на двох кінцях дроту. (схема 2) . Для однієї гілочки потрібно 3 відрізки дроту. На кожен набираємо по 5 бісерин і закручуємо. Потім усі 3 заготовки скручуємо разом. Отримуємо 6 кінців дроту (вони дадуть можливість виконати гілочки з густо посадженими квіточками).
Отже, працюємо на 6 дротових кінцях, набираючи по 5 бісерин. «Ніжку» намагаємося робити якомога коротшою. Гілочка повинна бути обліплена квіточками (схема 3) Доречі, можна не дотримуватися геометричної точності – різні гілочки будуть мати природніший вигляд.
Якщо використовувати великі чорні, оранжеві, сині, червоні намистини, можна сформувати гілки смородини, винограду, обліпихи, горобини, калини.(схема 4)
Коли усі складові деревця будуть готові, можна приступати до оформлення дерева. Зробіть три гілки різної довжини. Починайте з верхівок, послідовно приєднуючи по 2-3 гілочки листочків і 2-3 грони квітів чи ягід (якщо це дерево з плодами чи квітами) до стовбура деревця. Візьміть жорсткий стержень, приєднайте до нього велику гілку, обмотайте скетчем чи ізострічкою. Так же зробіть і дві інших гілки. З`єднайте найдовшу і середню гілки, скрутивши дріт під ними на 3-4 см. Приєднайте коротку гілку і продовжуйте скручувати дріт ще 3-5 см. Для утворення кореня (якщо хочете зробити його) розведіть в три сторони кінці дроту, не забуваючи залишити прямими жорсткі стержні.
У вазон поставте дерево і залийте гіпсом. Для формування кори змішуємо 1 столову ложку гіпсу з 1 столовою ложкою ПВА (можна додати барвник). Суміш повинна бути, як м`яке масло. Дуже рідка суміш буде стікати по стовбуру, а густа буде мати структуру грудками.

Плоским, нешироким пензликом на нижню третю частину наносимо суміш товщиною 0.1-1 см.. Розгладжуйте її і слідкуйте, щоб добре обробити витки скотча. Працювати треба охайно і швидко. Гострою паличкою «намалюйте кору» .Залиште дерево сохнути на 12 годин. Після висихання стовбур можна пофарбувати лаком.

 

2011. Custom text here
Joomla 1.7 templates free by Joomla Template Maker