Українські вечорниці: традиції і сучасність

Українці успадкували багатющий скарб народних традицій, в яких закладено мудрі настанови щодо способу життя, взаємин  між людьми.

Заняття-вечорниці в гуртку бісероплетіння «Сувенір» з народними  масовими іграми, веселими конкурсами, жартівливими ворожіннями об`єднало вихованців багатьох гуртків  Будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді міста Переяслава-Хмельницького. Господиня вечорниць, заступник директора, керівник гуртка бісероплетіння «Сувенір» Ірина Омельяненко ніби «розсунула» рамки часу і дозволила присутнім стати учасником веселих розваг, побачити елементи традиційних ворожінь і навіть повчитися готувати борщ. А смачні вареники з різними начинками (і навіть монеткою) віщували старшокласницям та неодруженим педагогам БХТДЮМ щасливу долю, люблячого чоловіка, достаток в родині та багато діточок «як у маківці зерняток». Також хлопці кусали традиційну андріївську калиту.

Пісні вихованців вокальної студії «Акорд»  (керівник Анна Порфір`єва) вдало внесли сучасну нотку  у традиційні вечорниці.

До вечорниць вихованки гуртка бісероплетіння «Сувенір» підготували показ бісерних прикрас. Серед них – і традиційно українські силянки, низанки, ґердани, і сучасні, виконані на основі українських сітчастих низанок, прикрашених бісерними квітами. Це , як сказала керівник гуртка Ірина Іванівна, підсумок роботи вихованців за перше  півріччя. Але гуртківці не тільки хотіли  показати власноруч спроектовані та виготовлені прикраси, а  й бажали позмагатися у майстерності. Оцінити авторську біжутерію  попросили авторитетне журі у складі Товкун Ніни Іванівни, директора БХТДЮМ, Порфір`євої Анни Валеріївни, завідуючої відділом організаційно-масової роботи та Кондратенко Світлани Олександрівни, керівника гуртка «Рукоділля».

Рішення журі було по-материнськи  щедрим.  Голуб Ірина, Ситницька Сніжана, Толочко Вікторія отримали Гран Прі. І місце присуджено прикрасам Іваненко Діани,  Лис Марти та Вірчич Дар`ї. Грамотами за ІІ місце нагородили Іващенко Вероніку, Бородіну Катерину, Калюжку Мирославу. ІІІ місце посіли Купцова Владислава, Андрієнко Олександра та Білоусько Ждана. В окремій номінації переможцями стали Лябах Роман та Лукьяновець Наталія. Усі учасники отримали подарунки.

Рукоділля – це ще одна невмируща традиція українського народу, яка, як рідна мова, пісня, звичаї об`єднають нас в один народ. На цьому занятті кожен присутній відчув себе часточкою дружної родини Будинку художньої творчості, нащадком цікавих добрих українських звичаїв та традицій. Нехай доброзичливість, працьовитість, колективізм і творчість, які закладені в основу українських традицій, проросте  життєдайними паростками в душах сьогодні гуртківців БХТДЮМ, яким належить розбудовувати Україну майбутнього.

2011. Custom text here
Joomla 1.7 templates free by Joomla Template Maker